Biuletyn Informacji Publicznej
URZĘDU MIASTA CHEŁMŻY

Wyszukiwarka

Odnośniki

Intranet

Zaloguj się
:
:

Kalendarium

« poprzedni miesiącmarzec 2024» następny miesiąc
PnWtŚrCzwPtSobNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Przejdź do: www.chelmza.pl

Treść strony


III. Gospodarka finansowa gminy miasta Chełmży.

§ 53. Podstawę samodzielnie prowadzonej gospodarki finansowej stanowi budżet Miasta.

§ 54. Za prawidłową realizację budżetu i gospodarkę finansową Miasta odpowiada Burmistrz.

§ 55. 1. Projekt budżetu przygotowuje Burmistrz, w oparciu o stosowane przepisy prawa finansowego.
2. 62Projekt budżetu wraz z informacją o stanie mienia komunalnego i obja-śnieniami, Burmistrz przedkłada Radzie najpóźniej do 15 listopada roku poprzedzającego rok budżetowy i przesyła projekt Regionalnej Izbie Obra-chunkowej.
3. Do czasu uchwalenia budżetu przez Radę, jednak nie później niż do 31 marca roku budżetowego, podstawą gospodarki budżetowej jest projekt bu-dżetu przedłożony Radzie.
4. Budżet powinien być uchwalony przez Radę na okres roku kalendarzowego w terminach i na zasadach określonych w ustawie o samorządzie gminnym oraz ustawie o finansach publicznych.
5. W przypadku nie uchwalenia budżetu w terminie do 31 marca roku budże-towego Regionalna Izba Obrachunkowa ustala budżet Miasta najpóźniej do końca kwietnia roku budżetowego. Do dnia ustalenia budżetu przez Regio-nalną Izbę Obrachunkową podstawą gospodarki finansowej jest projekt bu-dżetu, o którym mowa w ust. 3.



§ 56. Procedurę uchwalenia budżetu oraz rodzaje i szczegółowość materiałów infor-macyjnych towarzyszących projektowi określa Rada odrębną uchwałą.

§ 57. 1. Komisja właściwa w sprawach planowania, budżetu i finansów po rozpa-trzeniu projektu budżetu oraz przekazanych przez Komisje wniosków przedstawia na II sesji budżetowej, swoje stanowisko wraz z wnioskiem o przyjęcie projektu budżetu bez poprawek lub przyjęcie z poprawkami. Treść poprawek winna być doręczona radnym i Burmistrzowi nie później niż pięć dni przed sesją.
2. Projekty poprawek powinny zawierać wskazanie źródeł pokrycia wydatków oraz uzasadnienie obejmujące :
1) wyjaśnienie potrzeby i celu złożenia poprawki,
2) przedstawienie rzeczywistego stanu w dziedzinach, które mają być zmie-nione,
3) wskazanie różnic między dotychczasowym projektem, a proponowanymi zmianami,
4) przewidywane skutki dokonanych zmian.

§ 58. 1. Gospodarka finansowa Miasta jest jawna.
2. Burmistrz informuje mieszkańców Miasta o założeniach projektu budżetu, kierunkach polityki społecznej i gospodarczej oraz o wykorzystaniu środ-ków budżetowych w drodze komunikatów rozplakatowanych w miejscach publicznych.
3. 64Uchwałę budżetową oraz sprawozdanie z jej wykonania Burmistrz ogłasza niezwłocznie w trybie przewidzianym dla przepisów gminnych.

§ 59. 1. Burmistrz przedkłada Radzie sprawozdania z działalności finansowej Mia-sta. Sprawozdanie z wykonania budżetu Burmistrz zobowiązany jest przed-łożyć do dnia 31 marca po roku sprawozdawczym.
2. Przewodniczący niezwłocznie zarządza przekazanie sprawozdania prze-wodniczącym komisji celem podjęcia procedury opiniodawczej.
3. 65Komisja Rewizyjna po rozpatrzeniu sprawozdania, stanowiska Komisji właściwej ds. planowania, budżetu i finansów oraz opinii pozostałych Ko-misji dotyczących części sprawozdania właściwych dla zadań Komisji, przedstawia opinię w przedmiocie wykonania budżetu oraz występuje z projektem uchwały w sprawie udzielenia lub nieudzielenia Burmistrzowi absolutorium.
4. Rada rozpatruje sprawozdanie z wykonania budżetu w terminie do dnia 30 kwietnia po roku sprawozdawczym.

§ 60. 1. Dyspozycja środkami pieniężnymi Miasta jest oddzielona od kasowego jej wykonania.
2. Obsługę kasową Miasta prowadzi bank wskazany przez Radę, wybrany w trybie określonym przez ustawę o zamówieniach publicznych.

§ 61. 1. Kontrolę gospodarki finansowej Miasta sprawuje Regionalna Izba Obra-chunkowa.
2. Kontrolę działalności finansowej Burmistrza sprawuje Rada, Komisja Rewizyjna oraz komisje w zakresie ich merytorycznego działania.
3. 67Na żądanie Rady, Burmistrz składa sprawozdanie ze stanu wykonania bu-dżetu.

§ 62. 1. Oświadczenie woli w imieniu Miasta w zakresie zarządu mieniem składa jednoosobowo Burmistrz Miasta albo działający na podstawie jego upoważ-nienia Z-ca Burmistrza, albo wraz z inną upoważnioną przez Burmistrza osobą.
2. (uchylony)
3. Czynność prawna, która może spowodować powstanie zobowiązań pie-niężnych wymaga dla swojej skuteczności kontrasygnaty Skarbnika lub osoby przez niego upoważnionej.
 

drukuj ()

Metryka

  • [treść archiwalna]
  • opublikował: Małgorzata Karpińska
    data publikacji: 2003-07-09 13:58
  • zmodyfikował: Administrator - UM Chełmża
    ostatnia modyfikacja: 2011-02-15 15:47

« wstecz

Opis strony

Redaguje: Małgorzata Karpińska, Biuro Rady Miejskiej, 87-140 Chełmża, ul. Hallera 2, tel. (0-56) 675-22-91 w. 43
Jarosław Smyczyński, Wydział Organizacyjny, 87-140 Chełmża, ul. Hallera 2, tel. (0-56) 675-22-91 w. 34

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 42241
Ostatnia aktualizacja treści obecnej strony: 2019-07-23 13:58:23