Ogłoszenie nr 534974-N-2018 z dnia 2018-03-22 r.
Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Nazwa projektu lub programu
Fundusz Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020, Oś priorytetowa II- Ochrona Środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu; Działanie 2.3 Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach.
O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych
Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający
Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania
Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających
Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej
W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:
I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie
Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: ŚWIADCZENIE USŁUG INŻYNIERA KONTRAKTU DLA INWESTYCJI PN. „ROZBUDOWA I MODERNIZACJA SIECI KANALIZACYJNEJ I WODOCIĄGOWEJ NA TERENIE MIASTA CHEŁMŻY”
Numer referencyjny: GKM. 271.1.7.2018
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny
II.2) Rodzaj zamówienia: Usługi
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:
Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:
Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:
II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług Inżyniera Kontraktu dla inwestycji pn. „ROZBUDOWA I MODERNIZACJA SIECI KANALIZACYJNEJ I WODOCIĄGOWEJ NA TERENIE MIASTA CHEŁMŻY” współfinansowanego z budżetu Unii Europejskiej ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020 zgodnie z niniejszą SIWZ (dalej: „Wymagania Zamawiającego”). 4.2. Świadczenie usługi Inżyniera będzie polegało w szczególności na zarządzaniu, koordynacji i nadzorze inwestorskim nad prawidłowością realizacji inwestycji pn." Rozbudowa i modernizacja sieci kanalizacyjnej i wodociągowej na terenie miasta Chełmży" (dalej: „Kontraktu”), w tym na pełnieniu funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w rozumieniu ustawy Prawo Budowlane oraz wykonywaniu czynności przewidzianych dla „Inżyniera” opisanych w niniejszej SIWZ oraz załącznikach. 4.3. Kontrakt realizowany będzie w formule „wybuduj” - Warunki Kontraktowe „czerwony FIDIC”, przez Wykonawcę wyłonionego w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, przeprowadzonego przez Inżyniera Kontraktu. 4.4. Inżynier będzie wykonywał swoje usługi zgodnie z wymaganiami Zamawiającego, w ścisłej współpracy z Zamawiającym i na jego rzecz w całym okresie realizacji Kontraktu (łącznie z okresem gwarancji i rękojmi za wady). 4.5. Zakłada się realizację robót budowlanych w terminie do 30.09.2020 r. Dodatkowo Zamawiający będzie wymagał od Wykonawcy Kontraktu udzielenia co najmniej 36 miesięcy gwarancji i rękojmi za wady, która może ulec wydłużeniu o dodatkowy okres zgodnie z ofertą Wykonawcy tj. maksymalnie o 24 miesiące. 4.6. Adres realizacji przedmiotu zamówienia w zakresie wykonywania nadzoru nad realizacją Kontraktu: Gmina Miasto Chełmża, Powiat Toruński, województwo-kujawsko-pomorskie, Polska. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w części III SIWZ – OPZ.
II.5) Główny kod CPV: 71000000-8
Dodatkowe kody CPV:
Kod CPV |
71247000-1 |
71248000-8 |
71318000-0 |
71520000-9 |
71540000-5 |
II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:
II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Tak
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 67 ust.1 pkt 6 PZP, w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego, polegających na powtórzeniu usług podobnych do usług stanowiących przedmiot niniejszego zamówienia, tj. usług nadzoru nad realizacją robót w ramach projektu inwestycyjnego, o którym mowa w rozdziale IV powyżej. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 PZP do 20% wartości zamówienia podstawowego. Zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 PZP mogą zostać udzielone w przypadku udzielenia przez Zamawiającego zamówienia na realizację robót, związanych z realizacją projektu inwestycyjnego lub w przypadku rozszerzenia projektu inwestycyjnego, w tym również zwiększenia zakresu Kontraktu.
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
miesiącach: lub dniach:
lub
data rozpoczęcia: lub zakończenia: 2025-09-30
II.9) Informacje dodatkowe:
III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA
III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI
III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:
III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP
III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP
III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem)
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:
Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:
Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria
Kryteria | Znaczenie |
Cena brutto | 60,00 |
Doświadczenie inspektora nadzoru branży sanitarnej | 40,00 |
IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Tak
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:
Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):
Informacje dodatkowe
IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:
Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:
Wstępny harmonogram postępowania:
Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:
Informacje dodatkowe:
IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:
Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
Informacje dodatkowe:
IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:
Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:
Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:
Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
3. Zamawiający na podstawie art 144 ust. 1 pkt 1 ustawy PZP, przewiduje możliwość dokonania następujących zmian Umowy: 1) w zakresie zmiany terminu wykonania Przedmiotu Umowy: (a) o czas opóźnienia Zamawiającego w wykonywaniu jego obowiązków wynikających z Umowy, jeżeli takie opóźnienie jest lub będzie miało wpływ na wykonanie Przedmiotu Umowy; (b) o czas działania Siły Wyższej oraz o czas niezbędny do usunięcia jej skutków i następstw, (c) o czas opóźnienia w wykonaniu przez podmioty zewnętrzne usług/czynności koniecznych do wykonania prac objętych Umową, z zastrzeżeniem, że Wykonawca tych usług/czynności nie jest Inżynierem, (d) o czas, kiedy realizacja zamówienia była niemożliwa z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego oraz następstw tego zdarzenia (w szczególności uniemożliwienie rozpoczęcia realizacji Przedmiotu Umowy lub wstrzymania ich świadczenia przez Zamawiającego), (e) o czas, kiedy realizacja zamówienia była niemożliwa oraz następstw tego zdarzenia w przypadku napotkania przez Inżyniera lub Zamawiającego okoliczności niemożliwych do przewidzenia i niezależnych od nich np. wystąpienia zjawisk związanych z działaniami osób trzecich, za których działania odpowiedzialności nie ponosi żadna ze Stron uniemożliwiających wykonywanie zobowiązań wynikających z Umowy, (f) o czas niezbędny do wykonania prac wynikających z zaleceń właściwych organów jeżeli wykonywanie świadczeń wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy zostało wstrzymane przez właściwe organy z przyczyn niezależnych od Inżyniera co uniemożliwia terminowe zakończenie realizacji Umowy, (g) o czas niezbędny do uzyskania wyroku sądowego, lub innego orzeczenia sądu lub organu administracji publicznej, jeżeli zajdzie konieczności uzyskania wyroku sądowego, lub innego orzeczenia sądu lub organu administracji publicznej, którego konieczności nie przewidziano przy zawieraniu Umowy, (h) o czas opóźnienia Inżyniera w przypadku wystąpienia nadzwyczajnych, niemożliwych do przewidzenia, przeszkód prawnych, w szczególności wystąpienia zmian stanu prawnego, w tym w szczególności przepisów prawa budowlanego: ocen oddziaływania na środowisko i z zakresu ochrony środowiska oraz działań i zaniechań organów władzy publicznej, w tym zmiany urzędowych interpretacji przepisów dot. realizacji i finansowania Przedmiotu Umowy; (i) przedłużenia się postępowania o udzielenie zamówienia publicznego poprzedzającego zawarcie Kontraktu, jak również przedłużenia trwania Kontraktu, bądź konieczności zawarcia Kontraktu z nowym wykonawcą; (j) działań lub/i zaniechań instytucji polskich bądź Unii Europejskiej zaangażowanych w realizację, kontrolę lub finansowanie Projektu (w szczególności takich jak zmiana, przyjęcie nowych wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków lub zmiana terminu realizacji Projektu), (k) konieczności uwzględnienia wpływu ewentualnych prac dodatkowych i zamiennych na realizację Przedmiotu Umowy, - przy czym każda zmiana terminu wykonania Przedmiotu Umowy może nastąpić tylko o czas niezbędny do wykonania Przedmiotu Umowy, nie dłużej jednak niż o okres trwania okoliczności będących podstawą zmiany oraz ich następstw. Strony dopuszczają także możliwość dokonywania następujących zmian Umowy: 1) zmianę sposobu wykonania Przedmiotu Umowy związaną z koniecznością zrealizowania Przedmiotu Umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań ze względu na zmiany warunków mających wpływ na jego realizację, zmiany prawa lub w sytuacji gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem Przedmiotu Umowy, 2) zmianę sposobu wykonania Przedmiotu Umowy związaną z koniecznością uwzględnienia wpływu działań i zaniechań instytucji polskich bądź Unii Europejskiej zaangażowanych w realizację, kontrolę lub finansowanie Projektu (w szczególności takich jak zmiana lub przyjęcie nowych wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków czy sprawozdawczości w zakresie realizacji projektu, zmiany terminów), 3) gwałtownej dekoniunktury, kryzysów finansowych w skali ponadpaństwowej, W przypadkach wskazanych w punktach powyżej, kierując się poszanowaniem wzajemnych interesów, zasadą równości Stron oraz ekwiwalentności świadczeń i przede wszystkim zgodnym zamiarem wykonania Przedmiotu Umowy, Strony określą zmiany dostosowujące realizację Przedmiotu Umowy do zmienionych okoliczności faktycznych wskazanych powyżej. 4) w zakresie zmiany Wynagrodzenia: (a) w przypadku zmiany stawki podatku od towarów i usług, Wynagrodzenie ulegnie zmianie, adekwatnie do zmiany wysokości stawki podatku od towarów i usług, jeżeli zmiana ta będzie miała wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę, (b) w przypadku zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokości minimalnej stawki godzinowej ustalonych na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. 2017 r., poz. 847 z późn. zm.) lub zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, jeżeli zmiana ta będzie miała wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę, 5. Strony dopuszczają również możliwość zmiany sposobu rozliczania wynagrodzenia należnego za wykonanie Przedmiotu Umowy lub terminów i sposobu dokonywania płatności w związku ze zmianami Umowy dokonanymi ma podstawie zapisów umownych. W takich przypadkach, kierując się tym poszanowaniem wzajemnych interesów, zasadą równości Stron oraz ekwiwalentności świadczeń i przede wszystkim zgodnym zamiarem wykonania Przedmiotu Umowy, określą zmiany dostosowujące realizację Przedmiotu Umowy do zmienionych okoliczności faktycznych wskazanych powyżej. 6. Niezależnie od postanowień ustępów powyższych, Strony dopuszczają możliwość (i) zmian redakcyjnych Umowy oraz (ii) zmian będących następstwem sukcesji uniwersalnej albo przejęcia z mocy prawa pełni praw i obowiązków dotyczących którejkolwiek ze Stron, (iii) zmian danych Stron ujawnionych w rejestrach publicznych, jak również (iv) zmian korzystnych z punktu widzenia realizacji Przedmiotu Umowy, w szczególności przyspieszających realizację, obniżających koszt ponoszony przez Zamawiającego na wykonanie lub użytkowanie Przedmiotu Umowy bądź zwiększających użyteczność Przedmiotu Umowy bądź zmian Przedmiotu Umowy spowodowanych W takiej sytuacji, Strony wprowadzą do Umowy stosowne zmiany weryfikujące redakcyjne dotychczasowe brzmienie umowy bądź wskazujące nowe dane wynikające ze zmian w rejestrach publicznych albo też, kierując się poszanowaniem wzajemnych interesów, zasadą równości Stron oraz ekwiwalentności świadczeń i przede wszystkim zgodnym zamiarem wykonania Przedmiotu Umowy, określą zmiany korzystne z punktu widzenia realizacji Przedmiotu Umowy. 7. Wszelkie zmiany wprowadzane do Umowy dokonywane będą z poszanowaniem obowiązków wynikających z obowiązującego prawa, w tym w szczególności art. 140 ust. 3 PZP. 8. Inicjatorem zmian w Umowie może być każda ze Stron, z tym, że ostateczna decyzja, co do wprowadzenia zmian i ich zakresu należy do Zamawiającego. Wystąpienie którejkolwiek z okoliczności mogących powodować zmianę umowy, nie stanowi bezwzględnego zobowiązania Zamawiającego do dokonania zmian, ani nie może stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń Wykonawcy do ich dokonania.
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):
Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym
IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 2018-04-04, godzina: 10:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Wskazać powody:
Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> polski
IV.6.3) Termin związania ofertą: do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Tak
IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane
IV.6.6) Informacje dodatkowe:
Burmistrz Miasta
(-) Jerzy Czerwiński
Chełmża, dnia 30 marca 2018r.
Wykonawcy uczestniczący
w postępowaniu nr GKM.271.1.7.2018
Dotyczy postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na świadczenie usług Inżyniera Kontraktu dla inwestycji pn. „ROZBUDOWA I MODERNIZACJA SIECI KANALIZACYJNEJ I WODOCIĄGOWEJ NA TERENIE MIASTA CHEŁMŻY”.
Działając w trybie art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2017 r. poz. 1579 z późn. zm.), zwanej dalej ustawą Pzp, Zamawiający przekazuje treść zapytań wraz z wyjaśnieniami:
Pytanie 1. Część II SIWZ – Wzór Umowy, §6 Zobowiązania Inżyniera, ust.12
Prosimy o wyjaśnienie, jaką dokumentację projektową ma opracować Wykonawca robót budowlanych? Z zapisów IDW Rozdział IV. Pkt 4.3. wynika, że Kontrakt realizowany będzie w formule „wybuduj” – Warunki Kontraktowe „czerwony FIDIC”, więc wszelka dokumentacje projektowa powinna się znajdować w posiadaniu Zamawiającego. Czy Zamawiający posiada kompletną dokumentację projektową wraz z prawomocnym pozwoleniem na budowę?
Odpowiedź:
Zamawiający informuje, iż zmienia treść części II SIWZ – Wzór umowy §6 Zobowiązania Inżyniera, ust.12, który otrzymuje brzmienie: Inżynier sprawdzi wszystkie opracowane przez projektanta specyfikacje techniczne i rysunki co do zgodności proponowanych rozwiązań
z obowiązującymi przepisami, zasadami wiedzy technicznej i wymaganiami Zamawiającego. Jednocześnie Zamawiający informuje, że posiada kompletną dokumentację projektową wraz
z prawomocnymi pozwoleniami na budowę.
Pytanie 2. Załącznik nr 2c – Wykaz osób.
W Tabeli 1 wykazu osób Zamawiający przeznaczył miejsce na uzupełnienie doświadczenia czterech inspektorów nadzoru, przy czym zgodnie z pkt 12.2.3 lit. b IDW Zamawiający wymaga przedstawienia trzech inspektorów nadzoru oraz specjalisty ds. zamówień publicznych i eksperta ds. finansów i rozliczeń oraz zarządzania ryzykiem.
Prosimy o dostosowanie załącznika 2c do postawionego warunku udziału w postępowaniu.
Odpowiedź:
W załączniku nr 2 c SIWZ w Tabeli 1 uspójniono treść w zakresie wskazanym w zapytaniu.
Chełmża, dnia 30 marca 2018r.
Wykonawcy uczestniczący
w postępowaniu nr GKM.271.1.7.2018
Dotyczy postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na świadczenie usług Inżyniera Kontraktu dla inwestycji pn. „ROZBUDOWA I MODERNIZACJA SIECI KANALIZACYJNEJ I WODOCIĄGOWEJ NA TERENIE MIASTA CHEŁMŻY” .
Działając w trybie art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2017 r. poz. 1579 z późn. zm.), zwanej dalej ustawą Pzp, Zamawiający przekazuje treść zapytań wraz z wyjaśnieniami:
Pytanie 1.
W Części III SIWZ pn. Opis przedmiotu zamówienia, w dziale Zaangażowanie czasowe Inżyniera Kontraktu, w wykazie kluczowego personelu Inżyniera zawarto zapisy dotyczące czasu trwania dziennego nadzoru Inspektorów na budowie - tj. minimum 6 godzin dziennie. Zwracamy się z zapytaniem czy Zamawiający utożsamia przedmiotowy Nadzór Inspektorów branżowych z dozorem prowadzonym przez budowy? Częstotliwość jak i długość pobytów Inspektorów Nadzoru na placu budowy jest dostosowana do aktualnych potrzeb realizacyjnych, jednakże narzucenie minimalnej długości dziennego pobytu na poziomie 6 godzin nie jest zgodne z charakterystyką pracy Inspektora Nadzoru i nie jest potrzebne do skutecznego prowadzenia Nadzoru branżowego. W świetle Prawa Budowlanego osobą bezpośrednio odpowiedzialną za prowadzenie i dozór budowy, której stała obecność na budowie jest obligatoryjna, jest Kierownik Budowy.
Wobec powyższego zwracamy się z prośbą o zmianę treści SIWZ i wycofanie powyższego wymogu z treści Dokumentacji Przetargowej.
Odpowiedź:
Zamawiający dokonuje zmiany zapisów Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia polegających na wykreśleniu obowiązku obecności inspektora nadzoru na placu budowy co najmniej 6 godzin dziennie.
Pytanie 2.
W Części III SIWZ pn. Opis przedmiotu zamówienia, w dziale Zadania Inżyniera Kontraktu pkt. 5 12) znajduje się zapis o wyznaczeniu spośród personelu kluczowego Inżyniera jednego z inspektorów jako koordynatora czynności na budowie (preferowany inspektor branży sanitarnej). Funkcja koordynatora charakterystyczna jest dla wielobranżowego nadzoru Inwestorskiego, niemniej mamy do czynienia z zamówieniem na pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu. Wobec powyższego zwracamy się z zapytaniem, czy Zamawiający przewiduje występowanie funkcji Inżyniera Rezydenta, czy też utożsamia funkcje koordynatora z Inżynierem Rezydentem, w przypadku braku Inżyniera Rezydenta jaki jest szczegółowy zakres odpowiedzialności koordynatora w ramach funkcjonowania instytucji Inżyniera Kontraktu?
Odpowiedź:
Zamawiający przez koordynatora rozumie osobę, wyznaczoną spośród personelu kluczowego, koordynującą czynności wszystkich inspektorów na budowie, stosownie do treści art. 27 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane. Zakres zadań Inżyniera określony został w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
Stosownie do zapisów SIWZ, Zamawiający nie przewiduje występowania funkcji Inżyniera Rezydenta.
Zgodnie z częścią III SIWZ pkt 4 ust. 4 „Inżynier jest zobowiązany do stałej współpracy i informowania Zamawiającego o wszystkich podejmowanych czynnościach związanych z nadzorowanym Kontraktem oraz wykonaniem niniejszej Umowy”.
Pytanie 3:
W nawiązaniu do zapisów Części III SIWZ pn. Opis przedmiotu zamówienia, dział Przedmiot Zamówienia, pkt 9, zgodnie z którymi „Inżynier będzie podlegał bezpośrednio wyznaczonemu przez Zamawiającego Koordynatorowi Kontraktu” prosimy o informację, jaki jest zakładany przez Zamawiającego charakter funkcji koordynatora oraz wpływ na decyzyjność Inżyniera Kontraktu, przy założeniu braku funkcji Inżyniera Rezydenta.
Odpowiedź:
Zgodnie z przyjętą strukturą zarządzania projektem, Inżynier kontraktu będzie podlegał bezpośrednio wyznaczonemu przez Zamawiającego Koordynatorowi Kontraktu, który zarządzać będzie realizacją projektu w imieniu zamawiającego. Stosownie do zapisów części III SIWZ pkt 2 ust. 5 i 6 „Inżynier będzie zobowiązany do uzgodnienia z Zamawiającym proponowanych metod wykonania robót, dostaw i usług zaproponowanych przez wykonawcę Kontraktu (..) Inżynier zobowiązany jest do uzgodnienia z Zamawiającym i zapewnienia zgodności wykonania dokumentacji projektowej i dokumentów budowy przygotowanych przez Wykonawcę z Wymaganiami Zamawiającego”. Jednocześnie zgodnie z zapisami SIWZ Inżynier działa zgodnie z udzielonymi pełnomocnictwami przekazanymi mu przez Zamawiającego oraz usługi Inżyniera będą oceniane pod kątem terminowości i rzetelności wypełnianych obowiązków oraz zaangażowania sił i środków zgodnie z zawartą Umową.
Pytanie 4:
W nawiązaniuIII SIWZ pn. Opis przedmiotu zamówienia, dział Przedmiot Zamówienia, pkt 7, zgodnie z którymi:
„Inżynier zapewni personel posiadający odpowiednie uprawnienia, kwalifikacje zawodowe, doświadczenie oraz organizację i utrzymanie zaplecza logistycznego przez cały okres realizacji Umowy oraz będzie obecny na terenie budowy przez cały czas trwania Kontraktu, zgodnie z dalszymi wymaganiami Zamawiającego i wskazanymi w Instrukcji dla Wykonawców” zwracamy się z prośbą o wyjaśnienie, jakie wymogi stawia Zamawiający w stosunku do zaplecza logistycznego oraz co rozumie pod pojęciem obecności na terenie budowy przez cały czas trwania Kontraktu? Powyższe nie jest spójne z zapisami odnośnie wymagań dla kluczowego personelu w dziale Zaangażowanie czasowe Inżyniera Kontraktu.
Odpowiedź:
Stosownie do zapisów części III SIWZ pkt 9 w rozdziale Personel Inżyniera Kontraktu, Inżynier w ramach niniejszego zamówienia zapewni w niezbędnym zakresie zakwaterowanie członków personelu Inżyniera w pobliżu miejsca realizacji zamówienia, niezbędne środki transportu oraz zaplecze logistyczne. Zamawiający nie precyzuje wymagań w przedmiotowym zakresie. Powyższe powinno zapewnić właściwą realizację powierzonej usługi Inżyniera Kontraktu.
Pytanie 5:
W treści Części III SIWZ pn. Opis przedmiotu zamówienia, dział Personel Inżyniera Kontraktu, pkt 7 zawarto zapis, iż:
Inżynier powinien ocenić swoje potrzeby na każdym etapie nadzorowanego Kontraktu i zatrudnić niezbędny personel (dalej: „Personel Dodatkowy”), wymagany dla poprawnej realizacji Umowy, który musi posiadać odpowiednie uprawnienia, wiedzę oraz praktykę zawodową dostosowaną do stopnia skomplikowania nadzorowanego Kontraktu”
oraz
„Inżynier udzieli swojemu Personelowi Kluczowemu niezbędnego wsparcia i pomocy administracyjnej, finansowej, technicznej, prawnej ze strony Personelu Dodatkowego, który będzie niezbędny dla poprawnej realizacji Umowy oraz Kontraktu np. dodatkowi inspektorzy nadzoru, specjaliści; projektanci, inspektorzy nadzoru, specjaliści w innych branżach, radcy prawni oraz wszelkie inne osoby wg potrzeb”
Właściwe skalkulowanie Oferty wobe tak nieprecyzyjnych wymogów jest niemożliwe, ponieważ na podstawie dokumentów udostępnionych w przetargu nie sposób założyć wielkości ani wymiaru zatrudnienia personelu dodatkowego. W takiej sytuacji niezbędne jest rozszerzenie treści SIWZ w zakresie wytycznych do sporządzenia Oferty i określenia przez Zamawiającego bardziej precyzyjnych wytycznych co do zapotrzebowania na personel dodatkowy (np. czy przewiduje się konieczność opiniowania Dokumentacji Projektowej przez Projektanta po stronie Inżyniera).
Odpowiedź:
Zakres kontraktu na roboty budowlane, tj. Program Inwestycji, określony został w Części IV SIWZ. Jednocześnie zgodnie z zapisami części III SIWZ rozdział Zadania Inżyniera Kontraktu pkt 5 ust. 6 i 9 „Inżynier będzie zobowiązany do opiniowania i rekomendowania wszystkich zmian w planach i dokumentacji służącej do opisu przedmiotu zamówienia Kontraktu, które mogą okazać się niezbędne lub pożądane podczas lub w następstwie wykonywania robót budowlanych” oraz „Inżynier zobowiązany jest do zaopiniowania każdej propozycji zmiany do Kontraktu pod względem finansowym, formalnym, prawnym i rzeczowym z podaniem skutków oraz do przygotowania wszystkich odpowiednich dokumentów dotyczących zmiany do Kontraktu, w tym Protokoły Konieczności i Negocjacji”. Mając na względzie planowany zakres zadania oraz powyższe zapisy Inżynier bazując na swoim doświadczeniu przy realizacji tego rodzaju przedsięwzięć oraz posiadanej wiedzy specjalistycznej powinien ocenić swoje potrzeby na każdym etapie nadzorowanego Kontraktu i zatrudnić niezbędny personel (dalej: „Personel Dodatkowy”), wymagany dla poprawnej realizacji Umowy, który musi posiadać odpowiednie uprawnienia, wiedzę oraz praktykę zawodową dostosowaną do stopnia skomplikowania nadzorowanego Kontraktu. Inżynier udzieli swojemu Personelowi Kluczowemu niezbędnego wsparcia i pomocy administracyjnej, finansowej, technicznej, prawnej ze strony Personelu Dodatkowego, który będzie niezbędny dla poprawnej realizacji Umowy oraz Kontraktu np. dodatkowi inspektorzy nadzoru, specjaliści; projektanci, inspektorzy nadzoru, specjaliści w innych branżach; radcy prawni oraz wszelkie inne osoby wg potrzeb.
Pytanie 6:
W części III SIWZ pn. Opis przedmiotu zamówienia, dział Przedmiot Zamówienia, pkt 9, znajduje się zapis:
„Inżynier zapewni personel posiadający odpowiednie uprawnienia, kwalifikacje zawodowe, doświadczenie oraz organizację i utrzymanie zaplecza logistycznego przez cały okres realizacji Umowy oraz będzie obecny na terenie budowy przez cały czas trwania Kontraktu, zgodnie z dalszymi wymaganiami Zamawiającego i wskazanymi w Instrukcji dla Wykonawców”
Wobec powyższego zwracamy się zapytaniem, jakiej części zespołu Inżyniera dotyczy powyższy warunek ciągłej obecności na terenie budowy? Ponadto w przypadku wystąpienia warunków realizacji robót budowlanych na Kontrakcie w wymiarze ponadnormatywnym (nadgodziny, praca zmianowa, praca w soboty) jakie jest stanowisko Zamawiającego odnośnie pracy personelu Inżyniera zatrudnionego na Umowę o pracę — przede wszystkim pod kątem Kodeksu Pracy i wszelkimi zobowiązaniami wynikającymi z tego tytułu.
Odpowiedź:
Inżynier zapewni personel posiadający odpowiednie uprawnienia, kwalifikację zawodowe, doświadczenie oraz organizację i utrzymanie zaplecza logistycznego przez cały okres realizacji Umowy oraz będzie obecny na terenie budowy przez cały czas trwania Kontraktu, zgodnie z dalszymi wymaganiami Zamawiającego i wskazanymi w Instrukcji dla Wykonawców. W świetle powyższych zapisów, Zamawiający nie wymaga ciągłej obecności Inżyniera na placu budowy. Przychylając się do argumentacji Wykonawcy zgłoszonych w punkcie 1. „częstotliwość, jak i długość pobytów Inspektorów Nadzoru na placu budowy jest dostosowana do aktualnych potrzeb realizacyjnych”, Zamawiający dokonał zmiany SIWZ w odniesieniu do zapisów części III SIWZ w dziale Zaangażowanie czasów Inżyniera kontraktu, polegających na wykreśleniu obowiązku obecności inspektora nadzoru na placu budowy co najmniej 6 godzin dziennie oraz wskazaniu, iż obecność inspektorów nadzoru powinna być dostosowana do aktualnych potrzeb realizacyjnych.
Chełmża, dnia 30 marca 2018r.
Wykonawcy uczestniczący
w postępowaniu nr GKM.271.1.7.2018
Dotyczy postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na świadczenie usług Inżyniera Kontraktu dla inwestycji pn. „ROZBUDOWA I MODERNIZACJA SIECI KANALIZACYJNEJ I WODOCIĄGOWEJ NA TERENIE MIASTA CHEŁMŻY”.
Działając w trybie art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2017 r. poz. 1579 z późn. zm.), zwanej dalej ustawą Pzp, Zamawiający przekazuje treść zapytań wraz z wyjaśnieniami:
Pytanie 1.
Nawiązując do przetargu nieograniczonego na świadczenie usług Inżyniera kontraktu dla inwestycji pn. „Rozbudowa i modernizacja sieci kanalizacyjnej i wodociągowej na terenie miasta Chełmży” prosimy o doprecyzowanie informacji na temat przewidywanej ilości (części) postępowań o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane w ramach inwestycji.
Odpowiedź:
Zamawiający informuje, iż zgodnie z informacją zawartą w części IV SIWZ w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane w ramach inwestycji projekt realizowany będzie na terenie Gminy Miasta Chełmża i składa się z 3 zadań, które realizowane będą w różnych częściach miasta, nie są one ze sobą połączone w sposób bezpośredni i nie oddziałują na siebie. W związku z powyższym Zamawiający przewiduje podzielenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane w ramach inwestycji na części.
OGŁOSZENIE DOTYCZY:
II.1) Tekst, który należy zmienić:
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: IV:Procedura
Punkt: IV.1.2 Zamawiający żada wniesienia wadium
W ogłoszeniu jest: Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości: 15.000,00 zł Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu, 2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, 3) gwarancjach bankowych, 4) gwarancjach ubezpieczeniowych, 5) poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tekst jedn.: Dz. U. z 2016 r. poz. 359 z późn. zm.). 17.3. Wadium wpłacane w pieniądzu należy wnieść przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego Bank Spółdzielczy Chełmno Nr 50 9486 0005 0000 2828 2000 0022 z dopiskiem: wadium na zabezpieczenie oferty w postępowaniu na Świadczenie Usług Inżyniera Kontraktu dla inwestycji pn. "Rozbudowa i modernizacja sieci kanalizacyjnej i wodociągowej na terenie miasta Chełmży" Wadium musi być wniesione najpóźniej w terminie do dnia 04.04.2018r. do godziny 10:00 Za skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu Zamawiający uważa wadium, które w oznaczonym terminie tj. najpóźniej w dniu 04.04.2018r. o godzinie 10:00 znajdzie się na koncie Zamawiającego. Z treści wadium wnoszonego w formie: poręczenia bankowego, gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej lub poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości powinno wynikać bezwarunkowe, na pierwsze pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a oraz art. 46 ust. 5 PZP. Wadium wnoszone w formie innej niż pieniądz może być załączone w oryginale do oferty lub złożone w oryginale przed upływem terminu składania ofert w siedzibie Zamawiającego. Treść gwarancji wadialnej musi zawierać następujące elementy: 1) nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji/poręczenia (Zamawiającego), gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji/poręczenia) oraz wskazanie ich siedzib, 2) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją/poręczeniem – określenie przedmiotu zamówienia 3) kwotę gwarancji/poręczenia, 4) zobowiązanie gwaranta/poręczyciela do zapłacenia bezwarunkowo i nieodwołalnie kwoty gwarancji/poręczenia na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a PZP oraz art. 46 ust. 5 PZP . 17.7. Wadium musi zabezpieczać ofertę na daną część zamówienia przez cały okres związania ofertą. Oferta Wykonawcy, który nie wniesie wadium lub nie zabezpieczy oferty akceptowalną formą wadium w wyznaczonym terminie, na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 7b zostanie odrzucona.
W ogłoszeniu powinno być: Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości: 15.000,00 zł Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu, 2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, 3) gwarancjach bankowych, 4) gwarancjach ubezpieczeniowych, 5) poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tekst jedn.: Dz. U. z 2016 r. poz. 359 z późn. zm.). Wadium wpłacane w pieniądzu należy wnieść przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego Bank Spółdzielczy Chełmno Nr 50 9486 0005 0000 2828 2000 0022 z dopiskiem: wadium na zabezpieczenie oferty w postępowaniu na Świadczenie Usług Inżyniera Kontraktu dla inwestycji pn. "Rozbudowa i modernizacja sieci kanalizacyjnej i wodociągowej na terenie miasta Chełmży" Wadium musi być wniesione najpóźniej w terminie do dnia 10.04.2018r. do godziny 10:00 Za skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu Zamawiający uważa wadium, które w oznaczonym terminie tj. najpóźniej w dniu 10.04.2018r. o godzinie 10:00 znajdzie się na koncie Zamawiającego. Z treści wadium wnoszonego w formie: poręczenia bankowego, gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej lub poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości powinno wynikać bezwarunkowe, na pierwsze pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a oraz art. 46 ust. 5 PZP. Wadium wnoszone w formie innej niż pieniądz może być załączone w oryginale do oferty lub złożone w oryginale przed upływem terminu składania ofert w siedzibie Zamawiającego. Treść gwarancji wadialnej musi zawierać następujące elementy: 1) nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji/poręczenia (Zamawiającego), gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji/poręczenia) oraz wskazanie ich siedzib, 2) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją/poręczeniem – określenie przedmiotu zamówienia 3) kwotę gwarancji/poręczenia, 4) zobowiązanie gwaranta/poręczyciela do zapłacenia bezwarunkowo i nieodwołalnie kwoty gwarancji/poręczenia na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a PZP oraz art. 46 ust. 5 PZP . 17.7. Wadium musi zabezpieczać ofertę na daną część zamówienia przez cały okres związania ofertą. Oferta Wykonawcy, który nie wniesie wadium lub nie zabezpieczy oferty akceptowalną formą wadium w wyznaczonym terminie, na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 7b zostanie odrzucona.
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: IV Procedura
Punkt: IV.6.2
W ogłoszeniu jest: Data: 2018-04-04, godzina 10:00,
W ogłoszeniu powinno być: Data: 2018-04-10, godzina 10:00,
Burmistrz Miasta
(-) Jerzy Czerwiński
Chełmża, dnia 10.04.2018 r.
GKM.271.1.7.2018
INFORMACJA Z OTWARCIA OFERT
w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn.: ŚWIADCZENIE USŁUG INŻYNIERA KONTRAKTU DLA INWESTYCJI PN. „ROZBUDOWA I MODERNIZACJA SIECI KANALIZACYJNEJ I WODOCIĄGOWEJ NA TERENIE MIASTA CHEŁMŻY” (znak GKM.271.1.7.2018).
Zgodnie z art. 86 ust. 5 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1579 z późn. zm.), informuję, iż do dnia 10.04.2018 r. do godziny 10:00 złożono 3 oferty. Zbiorcze zestawienie ofert złożonych przez nw. Wykonawców dla poszczególnych zadań przedstawiono poniżej.
Numer oferty |
Wykonawca (nazwa) i adres Wykonawcy |
Cena brutto za realizację zamówienia w PLN |
Okres gwarancji przedmiotu zamówienia |
Doświadczenie inspektora nadzoru branży sanitarnej liczba pełnionych funkcji inspektora nadzoru, kierownika robót lub kierownika budowy branży sanitarnej przy budowach, przebudowach lub remontach sieci kanalizacji sanitarnej, w których łączna wartość robót wynosiła co najmniej 5 000 000 zł netto.
|
1. |
SAFEGE S.A.S Oddział w Polsce Al. Jerozolimskie 134, 02-305 Warszawa działający w imieniu SAFEGE S.A.S z siedzibą pod adresem 15-27 rue du Port, Parc de I,Ile, 92022 Nanterre, Francja |
750.300,00 |
zgodnie z wymaganiami Zamawiającego określonymi w SIWZ |
5 budów |
2. |
B-Act Sp. z o.o ul. Paderewskiego 24, 85-075 Bydgoszcz |
546.612, 00 |
zgodnie z wymaganiami Zamawiającego określonymi w SIWZ |
5 budów |
3. |
Proksen Sp. z o.o ul. Lubicka 44, 87-100 Toruń |
601.623,75 |
zgodnie z wymaganiami Zamawiającego określonymi w SIWZ |
12 budów |
Ponadto informuję, iż termin wykonania zamówienia i warunki płatności zawarte we wszystkich ofertach są zgodne z zapisami Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, tj. termin wykonania zamówienia: do dnia 30.09.2025 r.,
termin płatności: do 30 dni od daty doręczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury VAT przez Inżyniera wraz ze wszystkimi wymaganymi załącznikami.
Zamawiający na otwarciu ofert poinformował, iż na ww. zamówienie zamierza przeznaczyć kwotę w wysokości 700.000,00 złotych.
BURMISTRZ
(-) mgr Jerzy Czerwiński
Chełmża, dnia 17.04.2018 r.
GKM.271.1.7.2018
INFORMACJA O WYBORZE NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY
Na podstawie art. 92 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2017 r., poz. 1579, z późn. zm.) niniejszym informuję, iż w prowadzonym przez Gminę Miasto Chełmża, z siedzibą przy ul. Gen. J. Hallera 2 w Chełmży, postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, w trybie przetargu nieograniczonego na ŚWIADCZENIE USŁUG INŻYNIERA KONTRAKTU DLA INWESTYCJI PN. „ROZBUDOWA I MODERNIZACJA SIECI KANALIZACYJNEJ I ODOCIĄGOWEJ NA TERENIE MIASTA CHEŁMŻY” (znak GKM.271.1.7.2018) jako ofertę najkorzystniejszą na realizację zadania wybrano ofertę nr 2 złożoną przez B-Act Sp. z o.o ul. Paderewskiego 24, 85-075 Bydgoszcz.
Nazwa (firmy), siedziby i adresy wykonawców, którzy złożyli oferty na realizację usługi wraz ze streszczeniem oceny i porównania złożonych ofert, zawierającym punktację przyznaną ofertom w każdym kryterium oceny ofert i łączną punktację.
Nr oferty |
Wykonawca (nazwa firmy lub nazwisko) i adres Wykonawcy |
Liczba punktów w kryterium Nr 1 - Cena |
Liczba punktów w kryterium Nr 2 – Doświadczenie inspektora nadzoru branży sanitarnej liczba pełnionych funkcji inspektora nadzoru, kierownika robót lub kierownika budowy branży sanitarnej przy budowach, przebudowach lub remontach sieci kanalizacji sanitarnej, w których łączna wartość robót wynosiła co najmniej 5 000 000 zł netto.
|
Łączna liczba punktów |
1. |
SAFEGE S.A.S Oddział w Polsce Al. Jerozolimskie 134, 02-305 Warszawa działający w imieniu SAFEGE S.A.S z siedzibą pod adresem 15-27 rue du Port, Parc de I,Ile, 92022 Nanterre, Francja |
43,71 |
40,00 |
83,71 |
2. |
B-Act Sp. z o.o ul. Paderewskiego 24, 85-075 Bydgoszcz |
60,00 |
40,00 |
100,00 |
3. |
Proksen Sp. z o.o ul. Lubicka 44, 87-100 Toruń |
54,51 |
40,00 |
94,51 |
Uzasadnienie wyboru oferty:
Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu określone w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, a złożona oferta jest zgodna z wymaganiami określonymi w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Zamawiający wybrał ofertę najkorzystniejszą na podstawie kryteriów oceny ofert określonych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, tj. cena brutto – waga kryterium 60%, doświadczenie inspektora nadzoru branży sanitarnej liczba pełnionych funkcji inspektora nadzoru, kierownika robót lub kierownika budowy branży sanitarnej przy budowach, przebudowach lub remontach sieci kanalizacji sanitarnej, w których łączna wartość robót wynosiła co najmniej 5 000 000 zł netto – waga 40%. Za najkorzystniejszą została uznana oferta, która uzyskała najwyższą łączną liczbę punktów, spośród wszystkich ofert niepodlegających odrzuceniu.
BURMISTRZ
mgr Jerzy Czerwiński