Biuletyn Informacji Publicznej
URZĘDU MIASTA CHEŁMŻY

Wyszukiwarka

Odnośniki

Intranet

Zaloguj się
:
:

Kalendarium

« poprzedni miesiąckwiecień 2024» następny miesiąc
PnWtŚrCzwPtSobNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Przejdź do: www.chelmza.pl

Treść strony

Zapytanie ofertowe na opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej oraz konserwatorskiej umożliwiających rzeczową realizację przedsięwzięcia inwestycyjnego pn. „Prace konserwatorskie oraz roboty budowlane w Zespole Zabudowy Ratusza Miejskiego w Chełmży”

Chełmża, dnia 26.01.2024 r.

Nr. referencyjny: GKM.271.2.3.2024

Zapytanie ofertowe

Zamówienie publiczne o wartości szacunkowej nieprzekraczającej kwoty 130 000,00 zł, określonej na podstawie art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2023 poz. 1605 z późn. zm.).

Burmistrz Miasta Chełmży zaprasza do złożenia oferty cenowej na opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej.

I. Zamawiający

Nazwa:            Gmina Miasta Chełmża

Adres:              ul. Gen. J. Hallera 2, 87-140 Chełmża

NIP:                 879 258 24 81

REGON:           871118690

Strona www:   https://www.bip.chelmza.pl/

 

II. Opis Przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej oraz konserwatorskiej  wraz z uzyskaniem niezbędnych i wymaganych przepisami prawa uzgodnień, opinii, pozwoleń, ekspertyz, postanowień, decyzji, umożliwiających rzeczową realizację przedsięwzięcia inwestycyjnego pn. „Prace konserwatorskie oraz roboty budowlane w Zespole Zabudowy Ratusza Miejskiego w Chełmży.

Charakterystyka obiektu:

Zespół zabudowy magistratu miasta Chełmży obejmuje: ratusz, mur ogrodzeniowy z bramą wjazdową od strony ulicy Gen. J. Hallera oraz bryłę i elewacje frontowe tzw. małego ratusza. Trzykondygnacyjny, częściowo podpiwniczony budynek Ratusza, zlokalizowany przy ulicy Gen. J. Hallera 2, wybudowany został w latach 1897-1900. W 1929 r. istniejące na sąsiedniej parceli zabudowania włączono do zabudowy urzędu miejskiego, poddając je pewnym modyfikacjom. Ta część zabudowy nazywana jest potocznie Małym Ratuszem. Ratusz założony jest na planie wydłużonego prostokąta. Bryła ratusza jest wydłużonym, dwukondygnacyjnym prostopadłościanem posadowionym na wysokich piwnicach i nakrytym dachem dwuspadowym z poprzecznymi połaciami ryzalitów. Ściany boczne oraz ryzality w dłuższej ścianie zachodniej, od ulicy Hallera, zwieńczone są wysokimi, schodkowymi szczytami. Do północnowschodniej części ratusza dostawiona jest nowa, parterowa dobudówka.

Ogrodzenie z bramą wjazdową, łączące Ratusz z tzw. małym ratuszem, położone jest wzdłuż ulicy Gen. J. Hallera. Składa się z otworu bramnego w kształcie prostokąta zamkniętego łukiem odcinkowym, flankowanego przyporami zakończonymi sterczynami oraz dwóch krótkich odcinków muru po obu stronach bramy. Korona muru nakryta jest ceglanym, dwuspadowym daszkiem, a pod koroną muru przebiega fryz z cegieł ustawionych rębem skośnym. Od frontu ogrodzenie posiada analogiczne opracowanie jak elewacje ratusza: łęk otworu bramnego wykonany jest z użyciem cegieł glazurowanych, a krawędzie otworu bramnego i przypór z kształtek ceglanych o profilu wałkowym. Ponadto odcinku muru po obu stronach otworu bramnego urozmaicono niszami utworzonymi przez wycofanie lica muru.

Część północna małego ratusza założona jest na planie prostokąta, z elewacją zachodnią zwróconą do ul. Gen. J. Hallera, a elewacją północną do ul. Szewskiej. Część południowa małego ratusza na planie wydłużonego prostokąta, z elewacją frontową wzdłuż ul. Gen. J. Hallera. Budynki są ze sobą połączone komunikacyjne i razem tworzą rzut litery L. Budynek jest dwukondygnacyjny. Elewacje frontowe obu części licowane są czerwoną cegłą, zaś od strony dziedzińca tynkowane. Elewacje uliczne przeprute są otworami okiennymi: zdwojonymi, zamkniętymi wspólnym łękiem – w parterze części północnej i prostokątnymi, zwieńczonymi łukiem odcinkowym – w pozostałych partiach elewacji. Wśród repertuaru detalu architektonicznego występują łęki otworów okiennych i drzwiowego wykonane z użyciem cegieł glazurowanych oraz ościeża otworów o wałkowym profilu. Wyjątek stanowią otwory w nadbudowanej kondygnacji części południowej. W elewacjach północnej i południowej części północnej, pod okapem dachu, przebiega fryz na wysuniętych schodkowo ceglanych konsolach. W elewacji północnej fryz ten przebiega w połowie otworów okiennych drugiej kondygnacji, tworząc iluzję nadwieszenia szczytu północnego. W elewacjach północnej i zachodniej częściowo zachowana jest historyczna stolarka okienna. Pozostała część stolarki okiennej jest współczesna, o formach historycznych.

Powierzchnia użytkowa Duży Ratusz 1 036,00 m2, Mały Ratusz 208 m2. Ściany zewnętrzne murowane z cegły pełnej ceramicznej czerwonej z elementami ozdobnymi. Dach o konstrukcji drewnianej pokryty dachówką ceramiczną.

Obiekt jako zespół zabudowy magistratu miasta Chełmży z lat 1897-1900 i z okresu międzywojnia, w 2016 r. wpisano do rejestru zabytków pod numerem A/1706. Budynek funkcjonuje jako siedziba Urzędu Miasta Chełmży.

Charakterystyka poszczególnych zadań/ uszczegółowienie zakresu:

Przedsięwzięcie obejmuje prace konserwatorskie i roboty budowlane w Zespole zabudowy magistratu miasta Chełmży z lat 1897-1900 i z okresu międzywojnia (po 1929 r.), wpisanym do rejestru zabytków Województwa Kujawsko-Pomorskiego pod numerem A/1706. W ramach zadania zaplanowano prace remontowo-budowlane wewnątrz budynku, w szczególności renowację stolarki wewnętrznej, wykonanie nowych posadzek, odnowienie ścian (od wewnątrz), prace konserwatorskie, restauratorskie i budowlane w pomieszczeniach piwnicznych (tzw. Galerii Pod Ratuszem).

 

Projekt prac konserwatorskich oraz budowlanych powinien dotyczyć:

-        renowacji zabytkowej stolarki drzwiowej wewnętrznej,

-        remontu głównej klatki schodowej wraz z balustradą i podbitką schodów,

-        renowacji posadzki zachowanej na spoczniku głównej klatki schodowej między I a II piętrem oraz oryginalnych ceramicznych cokołów korytarza parteru,

-        wykonania nowych posadzek w korytarzach głównego budynku Ratusza,

-        renowacji i remontu pomieszczeń piwnicznych (posadzka, ściany, sklepienie i kolumny) i ich zaadaptowania do funkcji konferencyjno-wystawienniczych,

-        wymiany instalacji elektrycznych wraz z oświetleniem w pomieszczeniach piwnicznych Dużego Ratusza, tzw. Klubie pod Ratuszem,

-        remont aneksu kuchennego oraz toalet mieszczących się w pomieszczeniach piwnicznych Dużego Ratusza, tzw. Klubie pod Ratuszem (przebudowa instalacji sanitarnych),

-        modernizacja systemu wentylacji w pomieszczeniach piwnicznych Dużego Ratusza, tzw. Klubu pod Ratuszem.

Zaprojektowanie szczegółowych rozwiązań technicznych i technologicznych należy do Wykonawcy zadania. Zamawiający dopuszcza możliwość przyjęcia odstępstw od wskazanego powyżej zakresu.

Uszczegółowienie zakresu projektu stanowi wstępną propozycję zakresu projektowego, który w zależności od uwarunkowań technicznych może być modyfikowany.

Przedmiot zamówienia należy zaprojektować zgodnie z obowiązującymi wymogami technicznymi i normami, zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Wykonawca w trakcie opracowania dokumentacji projektowej jest zobowiązany na bieżąco uzgadniać z Zamawiającym proponowane rozwiązania techniczne, zastosowane materiały, wyposażenie w urządzenia technologiczne. Przedmiot zamówienia dotyczy kompletnej dokumentacji projektowej oraz konserwatorskiej, z uszczegółowieniem opisów, przedmiarów, kosztorysów dla przewidzianego do realizacji zakresu robót. Na wypadek jakiejkolwiek zmiany przepisów prawnych w okresie realizacji przedmiotu zamówienia, Wykonawca musi uwzględnić wszelkie zaistniałe zmiany prawne w trakcie realizacji.

 

W ramach wynagrodzenia umownego w zakresie realizacji zamówienia należy:

1) przed przystąpieniem do opracowania dokumentacji projektowej uzgodnić ostateczny zakres zadania w formie koncepcji podlegającej akceptacji przez Zamawiającego.  

2) uzyskać od Zamawiającego akceptację koncepcji rozwiązań projektowych,

3) opracować program prac konserwatorsko-restauratorskich,

4) opracować dokumentację projektową niezbędną do uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę (lub gdy pozwolenie na budowę nie jest wymagane –zgłoszenia zamiaru rozpoczęcia robót budowlanych);

5) uzyskać wszelkie niezbędne warunki, wytyczne, opinie, uzgodnienia, zatwierdzenia, decyzje (w tym, decyzje o pozwoleniu na prowadzenie prac konserwatorskich oraz budowlanych w obiekcie wpisanym do rejestru zabytków), pozwolenia.

6) dokonanie skutecznego złożenia wniosku/ wniosków mających na celu uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę (skutecznego, bezpośrednio skutkującego wydaniem decyzji zatwierdzającej bez braków formalnych i merytorycznych, wniosku niewymagającego uzupełnień, poprawy itp.)[1]

7) jeżeli zajdzie taka potrzeba sporządzić i uzyskać zgodę na odstępstwa od warunków technicznych;

8) przekazywać Zamawiającemu niezwłocznie kopie korespondencji prowadzonej w związku z przedmiotem zamówienia, w szczególności kopie wniosków o wydanie warunków, opinii, uzgodnień, zatwierdzeń, decyzji wraz z załącznikami do tych wniosków,

9) po złożeniu wniosku w imieniu Zamawiającego, mającego na celu uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę, protokolarnie przekazać Zamawiającemu kompletny przedmiot zamówienia w wymaganej liczbie egzemplarzy w tym:

a) dokumentację projektową w formie papierowej,

b) dokumentację konserwatorską w formie papierowej,

c) dokumentację projektową  oraz konserwatorską w formie elektronicznej (dostępne cyfrowo dokumenty), dokładnie odpowiadającej zawartości formy papierowej - dokumentacja po uzyskaniu pozwolenia na budowę musi zostać opracowana i zapisana w formacie otwartym, np. pdf lub jpg, z tym zastrzeżeniem, że dokumenty, w których występują dane osobowe (np. zaświadczenia o przynależności do właściwych izb zawodowych, decyzje o stwierdzeniu przygotowania zawodowego, wypisy z rejestru gruntów itp.), muszą być zeskanowane w osobnym pliku bądź przed zeskanowaniem zanonimizowane,

d) specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót w formie papierowej i elektronicznej (dostępne cyfrowo dokumenty) w rozszerzeniu .doc lub/ i pdf,

e) opracowania kosztowe w formie papierowej i elektronicznej (dostępne cyfrowo dokumenty) dokładnie odpowiadającej zawartości formy papierowej, w tym: kosztorysy inwestorskie uproszczone,  kosztorysy inwestorskie szczegółowe z zestawieniem robocizny, materiałów i sprzętu, kosztorysy ofertowe uproszczone (bez cen), zbiorcze zestawienie kosztów sporządzone na podstawie kosztorysów inwestorskich, przy czym opracowania kosztowe muszą zostać przekazane również w formacie umożliwiającym ich edycję w rozszerzeniu .ath lub .zuz,

f) mapy do celów projektowych w formie papierowej i elektronicznej,

g) potwierdzoną za zgodność z oryginałem kopię wniosku o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę, wraz z kompletem dokumentów, stanowiących załączniki do takiego wniosku.

 

Uwaga! Przekazane i załączone dokumenty zamówienia w postaci elektronicznej tj. projekt budowlany/ projekt wykonawczy/rysunki/ plany/przedmiar robót/kosztorys inwestorski/ specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót/inne opracowania i dokumenty stanowiące przedmiot zamówienia muszą spełniać wymogi dostępności cyfrowej.

 

Opracowana przez Wykonawcę dokumentacja projektowa ma służyć:

  1. uzyskaniu stosownych decyzji administracyjnych i dokonaniu skutecznych zgłoszeń przez Wykonawcę wymaganych w procesie inwestycyjnym - pozwolenie na budowę, pozwolenia na prowadzenie prac konserwatorskich oraz robót budowlanych w obiekcie wpisanym do rejestru zabytków,  
  2. jako opis przedmiotu zamówienia do postępowania przetargowego w oparciu o ustawę Prawo zamówień publicznych,
  3. realizacji na jej podstawie pełnego zakresu robót budowlanych, właściwego ich wykonania oraz dokonania odbioru robót budowlanych.

 

Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, w tym wykaz opracowań wchodzących w skład przedmiotu zamówienia:

  1. uzyskanie w imieniu Zamawiającego wypisu z planu zagospodarowania przestrzennego – w zależności od potrzeb,
  2. opracowanie i dostarczenie pięciu egzemplarzy projektu budowlanego i budowlano- wykonawczego obejmujących wszystkie niezbędne branże, w zakresie uwzględniającym specyfikę robót budowlanych. Projekt należy opracować zgodnie z obowiązującymi przepisami wraz z wszelkimi wymaganymi uzgodnieniami i opiniami niezbędnymi do uzyskania pozwolenia na budowę,
  3. opracowanie szczegółowych opracowań kosztowych wraz z przedmiarami oraz wykazem materiałów w jednym egzemplarzu w wersji papierowej.
  4. opracowanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót (wszystkie branże) w 2 egzemplarzach,
  5. opracowanie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia,
  6. zbiorcze zestawienie całości kosztów inwestycji (ZZK) – opracowania kosztowe,
  7. opracowanie programu prac konserwatorskich,
  8. przygotowanie wszelkich opracowań niewymienionych przez Zamawiającego, a niezbędnych dla osiągnięcia kompletności dokumentacji w celu prawidłowego wykonania robót budowlanych w minimum dwóch egzemplarzach,
  9. opracowanie dodatkowych egzemplarzy dokumentacji w przypadku konieczności dokonania niezbędnych, dodatkowych uzgodnień wynikających z przepisów prawa,
  10. wykonanie dokumentacji projektowej wraz ze sporządzonymi opracowaniami w wersji elektronicznej wraz z STWiORB, kosztorysami, przedmiarami, również w wersjach edytowalnych (w tym część graficzną w wersji pdf i DWG, opisy techniczne w wersjach edytowalnych) – w jednym egzemplarzu na nośniku zewnętrznym (CD/DVD/pendrive).

Wykonawca w trakcie opracowania dokumentacji projektowej jest zobowiązany na bieżąco uzgadniać z Zamawiającym proponowane rozwiązania techniczne, zastosowane materiały, wyposażenie. Nadto Wykonawca odpowiada za zapewnienie sprawdzenia wykonanej dokumentacji, o której mowa powyżej pod względem jej zgodności z obowiązującymi przepisami prawa, w tym Prawa budowlanego oraz obowiązującymi normami, przez osobę posiadającą odpowiednie uprawnienia budowlane do projektowania oraz zapewnienie skoordynowania wszystkich projektów branżowych.

 

Uwaga! Zamawiający wymaga, aby wszelkie prace projektowe zostały poprzedzone przez Wykonawcę wizją w terenie.

Przedmiot Umowy obejmuje ponadto:

 

  1. pozyskanie i/lub wykonanie niezbędnych materiałów do projektowania, w tym inwentaryzacji stanu istniejącego obejmującą uwarunkowania stanu istniejącego zagospodarowania, planowanych przekształceń, uwarunkowań infrastrukturalnych, przestrzennych i komunikacyjnych, wynikających z analizy własnej projektanta w oparciu o oględziny terenowe,
  2. uczestniczenie (na pisemne lub telefoniczne zaproszenie Zamawiającego) w spotkaniach koordynacyjnych zarówno w trakcie projektowania, jak i w trakcie procedur przetargowych na realizację robót budowlanych – w celu bieżącego rozwiązywania wyłonionych problemów i dokonywania niezbędnych uzgodnień,
  3. proponowanie i konsultowanie z Zamawiającym alternatywnych rozwiązań mających wpływ na koszt inwestycji,
  4. uzyskanie mapy do celów projektowych, map ewidencyjnych – jeśli dotyczy,
  5. sporządzenie niezbędnych dokumentów i uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgodnie z ustawą z dnia 3 października 2008 r. o udostępnieniu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2023 r., poz. 1094 ze zm.), jeśli dotyczy,
  6. skuteczne złożenie wniosków (zgłoszeń) w imieniu Zamawiającego (wniosków/ zgłoszeń niewymagających uzupełnień) o wydanie decyzji administracyjnych wraz z niezbędnymi załącznikami, wymaganymi przy projektowaniu i realizacji przedsięwzięcia), w tym w szczególności wniosku mającego na celu uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę,
  7. uzyskanie na rzecz i w imieniu Zamawiającego wszelkich wymaganych prawem uzgodnień, stanowisk, opinii, pozwoleń, decyzji administracyjnych,
  8. zastosowanie materiałów o standardzie właściwym do tego typu obiektów dla wszystkich projektowanych robót, przy czym materiały i technologie przyjęte przez projektanta powinny mieć określone wymagane parametry techniczne oraz podane warunki, jakie należy spełnić dla zapewnienia równoważności zastosowanych/ przyjętych rozwiązań/ materiałów,
  • Rozwiązania dot. równoważności, opisów przyjętych w dokumentacji projektowej, o których mowa m. in. w art. 99 -103 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm.), w tym m. in.:

                                                               i.      Przedmiot zamówienia opisuje się w sposób jednoznaczny i wyczerpujący, za pomocą dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń, uwzględniając wymagania i okoliczności mogące mieć wpływ na sporządzenie oferty przez potencjalnego Wykonawcę,

                                                             ii.      Do opisu przedmiotu zamówienia stosuje się nazwy i kody określone we Wspólnym Słowniku Zamówień (CPV),

                                                           iii.      Przedmiotu zamówienia nie można opisywać w sposób, który mógłby utrudniać uczciwą konkurencję, w szczególności przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów,

                                                           iv.      Przedmiot zamówienia można opisać przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, jeżeli zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób, a wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy "lub równoważny". Natomiast, jeżeli przedmiot zamówienia został opisany w sposób, o którym mowa powyżej, niezbędne jest szczegółowe wskazanie w opisie przedmiotu zamówienia (dokumentacji) kryteria stosowane w celu oceny równoważności.

                                                             v.      Ponadto, opisując przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, należy wskazać, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy "lub równoważne".

                                                           vi.      Wykonawca opracowując przedmiot zamówienia i opisując go za pomocą norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia jak wyżej opisanych, obowiązany jest wskazać, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym podając parametry, na podstawie których równoważność będzie oceniana. Zamawiający wymaga opracowania tabeli równoważności dla wyrobów, dla których w dokumentacji nie będą określone ich parametry techniczno-jakościowe, a jedynie będzie użyty znak towarowy, nazwa producenta itp. ze słowami „lub równorzędny”. Tabela równoważności musi wskazywać parametry, które muszą spełniać Wykonawcy robót budowlanych składający oferty równoważne. Brak tabeli równoważności stanowić będzie wadę dokumentacji projektowej.

                                                         vii.      Materiały i technologie przyjęte przez projektanta powinny mieć określone wymagane parametry techniczne oraz podane warunki, jakie należy spełnić dla zapewnienia równoważności materiałów.

 

  1. przeniesienie na rzecz Zamawiającego praw autorskich dot. wykonanej dokumentacji projektowej,
  2. udzielenie gwarancji na opracowaną dokumentację na okres 24 miesięcy od odbioru ostatniego opracowania,
  3. usuwanie wad projektowych w okresie realizacji prac oraz w okresie gwarancyjnym,
  4. wykonanie innych opracowań, niezbędnych z punktu widzenia celu, któremu ma służyć, tj. przeprowadzeniu prac/robót budowlanych realizowanych w ramach zadania,
  5. udzielanie odpowiedzi na pytania do dokumentacji projektowej w trakcie postępowania mającego na celu wyłonienie Wykonawcy robót budowlanych, w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego (wyjaśnianie wątpliwości dotyczących projektu i zawartych w nim rozwiązań oraz uzupełnianie szczegółów dokumentacji projektowej), 
  6. Maksymalnie jednokrotna aktualizacja kosztorysu inwestorskiego po protokolarnym odbiorze końcowym dokumentacji, w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego, nie krótszym niż 3 dni robocze od dnia przesłania wniosku Zamawiającego przynajmniej drogą elektroniczną. Uwaga! Aktualizacja dotyczy zarówno oryginału dokumentu, jak i dokumentu przekazanego w formie elektronicznej (na nośniku zewnętrznym).

 

Przedmiot zamówienia należy opracować w sposób zgodny w szczególności z obowiązującymi przepisami prawa, w tym m. in.:

·         Ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (Dz. U. Z 2023 r. poz. 682 ze zm.),

·         Ustawą z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. z 2022 poz. 840 ze zm.),

·         Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U. 2020 poz. 1609),

·         Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. 2021 poz. 2454),

·         Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. poz. 2458),

·         Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. z 2003 r. poz. 1126),

·         Rozporządzeniem Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego z dnia 2 sierpnia 2018 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich i badań konserwatorskich przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków albo na Listę Skarbów Dziedzictwa (Dz.U. z 2020 r. poz. 81),

·         wymogami określonymi w Ustawie z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. 2022 poz. 2240 ze zm.).

Zgodnie z art. 100 ustawy Prawo zamówień publicznych, jeżeli przedmiot zamówienia przeznaczony jest do użytku osób fizycznych, w tym pracowników zamawiającego, to opis przedmiotu zamówienia winien zostać sporządzony z uwzględnieniem wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, chyba że nie jest to uzasadnione charakterem przedmiotu zamówienia, co wykonawca winien wskazać w projekcie budowlanym/ projekcie wykonawczym/innym dokumencie.

W tym zapewnienie, aby wszelkie działania realizowane ze środków publicznych objęte były reżimem dostępności w takim zakresie, jaki jest możliwy, wykonalny i uzasadniony w tych działaniach. Wszystkie działania realizowane ze środków publicznych, „zlecane” podmiotom innym niż podmioty publiczne w rozumieniu ustawy, powinny być więc realizowane z uwzględnieniem warunków dostępności.

·         Innych obowiązujących przepisów prawa dotyczących przedmiotowej inwestycji.

Urząd Zamówień Publicznych udostępnia na swojej stronie przydatne informacje dotyczące uwzględnienia zasady dostępności przedmiotu zamówienia dla osób niepełnosprawnych. Znajdują się tam m. in. wskazówki, jak zrealizować zasadę dostępności we wszystkich rodzajach zamówień: https://www.uzp.gov.pl/baza-wiedzy/zrownowazone-zamowienia-publiczne/spoleczne-zamowienia/przydatne-informacje/dostepnosc

Nazwy i kody Wspólnego Słownika Zamówień (klasyfikacji CPV):

CPV     71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne                 

71221000-3 – Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

            71220000-6 – Usługi projektowania architektonicznego

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71320000-7 – Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

           

III. Termin wykonania zamówienia

Zamawiający oczekuje wykonania przedmiotu zamówienia w nieprzekraczalnym terminie do 5 miesięcy od daty zawarcia/ podpisania umowy.

 

IV. Wynagrodzenie/ cena oferty

  1. Za wykonanie przedmiotu zamówienia strony ustalają wynagrodzenie ryczałtowe brutto.

a)    Cena oferty musi być kompletna, jednoznaczna i ostateczna. Wykonawca ponosi wyłączną odpowiedzialność za zbadanie z należytą starannością obiektu oraz za uzyskanie informacji w odniesieniu do przedmiotu zamówienia wszelkich warunków oraz zobowiązań, które w jakikolwiek sposób mogą wpłynąć na wartość lub charakter oferty lub na wykonanie robót.

b)    Skalkulowana cena musi obejmować pełny zakres robót (czynności) niezbędnych do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia.

c)    Jeżeli została złożona oferta, której wybór prowadziłby do powstania u zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z ustawą z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2023 r. poz. 1570 z późn. zm.), dla celów zastosowania kryterium ceny lub kosztu zamawiający dolicza do przedstawionej w tej ofercie ceny kwotę podatku od towarów i usług, którą miałby obowiązek rozliczyć. Wówczas w ofercie, wykonawca ma obowiązek:

                                      I.        poinformowania zamawiającego, że wybór jego oferty będzie prowadził do powstania u zamawiającego obowiązku podatkowego;

                                    II.        wskazania nazwy (rodzaju) towaru lub usługi, których dostawa lub świadczenie będą prowadziły do powstania obowiązku podatkowego;

                                   III.        wskazania wartości towaru lub usługi objętego obowiązkiem podatkowym zamawiającego, bez kwoty podatku;

                                   IV.        wskazania stawki podatku od towarów i usług, która zgodnie z wiedzą wykonawcy, będzie miała zastosowanie.

  1. Rozliczenie za wykonanie przedmiotu umowy nastąpi jednorazowo po zakończeniu realizacji zadania w oparciu o fakturę końcową, po pozytywnym odbiorze wykonania przedmiotu umowy potwierdzonym protokołem odbioru końcowego (tj. w szczególności po dostarczeniu i zaakceptowaniu wykonania całości dokumentacji oraz wszelkich innych dokumentów formalno-prawnych i projektowych, wymaganych prawem decyzji, uzgodnień, pozwoleń itp.).   

 

 

 V. Kryteria oceny ofert i sposób ich obliczania

Zamawiający stosować będzie następujące kryteria oceny ofert:

Nr

Nazwa kryterium

Waga/ udział procentowy kryterium

1

Cena brutto

100,00 %

Przyjmuje się, że 1% = 1 pkt i tak zostanie przeliczona liczba punktów w przyjętych kryteriach.

 

Kryterium nr 1 – Cena brutto: będzie rozpatrywana na podstawie ceny brutto za wykonanie przedmiotu zamówienia, podanej przez Wykonawcę w Formularzu Oferty, Każda oferta poddana ocenie otrzyma zaokrągloną do dwóch miejsc po przecinku liczbę punktów wynikającą ze wzoru:

 

P(x) =Cmin/Cx×100, gdzie:

 

P(x) – liczba punktów otrzymanych przez ofertę „x”

Cmin – najniższa cena spośród wszystkich ważnych i nieodrzuconych ofert

Cx – cena podana w badanej ofercie badanej „x”

 

Maksymalna liczba punktów, jaką może uzyskać Wykonawca i być przyznana ofercie w ramach przyjętych kryteriów oceny ofert: 100,00.

 

Obliczając punktację dla poszczególnych ofert, Zamawiający zastosuje zaokrąglenie do dwóch miejsc po przecinku. Za najkorzystniejszą uznana zostanie oferta, która uzyska najwyższą łączną liczbę punktów przyznaną wg wzoru wskazanego powyżej.

 

W przypadku, gdy nie da się wyłonić oferty najkorzystniejszej ze względu na to, że minimum dwie oferty mają równą liczbę punktów, Zamawiający zastosuje właściwą procedurę określoną w art. 248 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych.

 

VI. Miejsce, termin i sposób składania i przygotowania ofert

  1. Ofertę cenową w kwocie brutto z wyszczególnieniem kwot netto oraz VAT, odrębnie dla poszczególnych zadań, należy przesłać Zamawiającemu na formularzu ofertowym [stanowiącym Załącznik Nr 1] do dnia 05 lutego 2024 r. roku drogą elektroniczną na adres: przetargi@um.chelmza.pl w temacie: „Oferta na opracowanie dokumentacji projektowej i konserwatorskiej”.

Kompletna oferta musi zawierać:

1.    Formularz oferty;

2.    Oświadczenie Wykonawcy (aktualne na dzień składania oferty);

sporządzone na podstawie wzoru stanowiącego załącznik do niniejszego zapytania ofertowego (ogłoszenia o zamówieniu).

3.    Pełnomocnictwo(a), jeśli dotyczy.

  1. Każdy Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.
  2. Za datę przekazania oferty, wniosków, zawiadomień, dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń oraz innych informacji przyjmuje się datę ich skutecznego przesłania na wskazany w pkt 1 adres e-mail.
  3. Oferta wraz z załącznikami musi zostać sporządzona w języku polskim (dokumenty sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z tłumaczeniem na język polski, wystarczające jest tłumaczenie Wykonawcy) i złożona w postaci:

a)    czytelnego skanu podpisanego dokumentu lub

b)    elektronicznej, podpisanej: kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem osobistym lub podpisem zaufanym pod rygorem nieważności.

  1. Formularz ofertowy oraz załączniki muszą być podpisane przez osobę/y składającą/ce Ofertę.
  2. Do Oferty należy dostarczyć pełnomocnictwo do podpisania oferty, o ile prawo do podpisania oferty nie wynika z innych dokumentów złożonych wraz z ofertą lub ogólnodostępnych baz/ rejestrów. Treść pełnomocnictwa powinna jednoznacznie określać czynności, co do wykonywania, których pełnomocnik jest upoważniony.
  3. Oferty złożone po terminie oraz niezgodnie ze sposobem złożenia określonym w zapytaniu nie będą rozpatrywane.
  4. Wykonawca jest związany ofertą przez okres 30 dni licząc od dnia, w którym upływa dzień na składanie ofert.

VII. Warunki udziału w postępowaniu

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy nakładają obowiązek ich posiadania, posiadania wiedzy i doświadczenia w zakresie realizacji zamówień o charakterze zbliżonym do przedmiotu zamówienia, dysponowania potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonywania zamówienia, sytuacji ekonomicznej i finansowej.

Zamawiający nie precyzuje w niniejszym postępowaniu warunków udziału w postępowaniu.

VIII. Badanie i ocena ofert

  1. W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert, dokumentów lub oświadczeń, w tym:

a)    jeżeli zaoferowana cena w ocenie Zamawiającego będzie rażąco niska w stosunku do przedmiotu zamówienia (w tym w przypadku gdy cena całkowita oferty jest niższa o minimum 30% od: wartości zamówienia powiększonej o VAT lub średniej arytmetycznej cen wszystkich złożonych ofert) i budzić będzie wątpliwości co do możliwości wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z wymogami niniejszego zapytania lub wynikającymi z odrębnych przepisów, Zamawiający dopuszcza możliwość zwrócenia się do wykonawcy o udzielenie wyjaśnień.

  1. Zamawiający poprawia w ofercie oczywiste omyłki pisarskie, oczywiste omyłki rachunkowe z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek i inne omyłki polegające na niezgodności oferty z dokumentacją zamówienia, niepowodujących istotnych zmian w treści oferty.
  2. Treść oferty musi odpowiadać treści zapytania ofertowego.
  3. Zamawiający odrzuci ofertę, jeżeli:

a)    została złożona po terminie składania ofert;

b)    w stosunku do Wykonawcy zachodzą przesłanki wykluczenia z postępowania na podstawie art.  7 ust. 1 w związku z art. 7 ust. 9 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. 2023 poz. 1497)[2];

c)    jest nieważna na podstawie odrębnych przepisów;

d)    jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia;

e)    nie została sporządzona lub przekazana w sposób zgodny z wymaganiami technicznymi oraz organizacyjnymi sporządzania lub przekazywania ofert przy użyciu środków komunikacji elektronicznej określonymi przez zamawiającego;

f)     zawiera rażąco niską cenę lub koszt w stosunku do przedmiotu zamówienia (w przypadku badania określonej przesłanki)

g)    zawiera błędy w obliczeniu ceny lub kosztu;

h)    została złożona w warunkach czynu nieuczciwej konkurencji w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji;

i)      wykonawca w wyznaczonym terminie zakwestionował poprawienie omyłki polegającej na niezgodności oferty z dokumentami zamówienia, niepowodującej zmiany w treści oferty;

j)     wykonawca nie wyraził pisemnej zgody na przedłużenie terminu związania ofertą;

IX. Dodatkowe informacje

1.    Niniejsze postępowanie prowadzone jest na zasadach opartych na wewnętrznych uregulowaniach Zamawiającego.

2.    Do prowadzonego postępowania nie przysługują Wykonawcom żadne środki ochrony prawnej określone w przepisach ustawy Prawo zamówień publicznych tj. odwołanie, skarga.

  1. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany zapytania ofertowego przed upływem terminu do składania ofert. Wszelkie zmiany treści zapytania ofertowego oraz wyjaśnienia udzielone na zapytania Wykonawcy stają się integralną częścią zapytania ofertowego i są wiążące dla Wykonawców.
  2. Oferty złożone przez Wykonawców w niniejszym postępowaniu mogą posłużyć Zamawiającemu na potrzeby dokonania szacowania wartości przedmiotu zamówienia, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa lub mogą stanowić podstawę do udzielenia zamówienia publicznego na rzeczową realizację zadania.
  3. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana zostanie powiadomiony pisemnie lub telefonicznie o wyborze jego oferty oraz o terminie i miejscu podpisania (zawarcia) umowy (jeśli dotyczy).
  4. Jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana uchyla się od podpisania umowy, Zamawiający może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert (jeśli dotyczy).
  5. Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia niniejszego postępowania w każdym czasie bez podania uzasadnienia, w tym także pozostawienia postępowania bez wyboru oferty.
  6. Wykonawcy, których oferty nie zostaną wybrane nie mogą zgłaszać żadnych roszczeń względem Zamawiającego z tytułu otrzymania zapytania ofertowego oraz przygotowania i złożenia oferty na to zapytanie.

9.    Zamawiający zastrzega sobie prawo (możliwość) do zamieszczenia na stronie internetowej prowadzonego postępowania informacji o:

a)     złożonych ofertach,

b)    wyniku postępowania.

  1. Zamawiający przewiduje możliwości zmiany postanowień umowy zawartej w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Szczegółowe postanowienia w tym zakresie określone zostały w załączniku nr 3 Istotne postanowienia umowy.
  2. W trakcie trwania umowy oraz w okresie gwarancji i rękojmi Wykonawca zobowiązuje się do pisemnego powiadamiania Zamawiającego o:

a)    zmianie siedziby lub nazwy firmy,

b)    zmianie osób reprezentujących,

c)    ogłoszeniu upadłości,

d)    ogłoszeniu likwidacji,

e)    zawieszeniu działalności,

f)     wszczęciu postępowania układowego, w którym uczestniczy Wykonawca

X. Kontakt z zamawiającym

1.   Postępowanie prowadzone jest w formie elektronicznej, zgodnie z warunkami/ wytycznymi określonymi w niniejszym zapytaniu ofertowym.

2.   Wszelkie pytania dotyczące niniejszego zamówienia należy przesyłać drogą elektroniczną na adres wskazany poniżej w pkt 4.

3.   W przypadku pojawienia się jakichkolwiek pytań i wątpliwości proszę o kontakt: w sprawach związanych z przedmiotem zamówienia i sprawach związanych z procedurą zamówienia z Tomaszem Szreiber, pod numerem telefonu 56 639 23 47

4.   Adres kontaktowy e-mail: przetargi@um.chelmza.pl 

 

XI. Załączniki

Załącznik Nr 1 – Formularz ofertowy

Załącznik Nr 2 – Klauzula informacyjna – RODO

- Załącznik Nr 3 – Istotne postanowienia umowy

 

 

/-/ Burmistrz Miasta

mgr Jerzy Czerwiński



[1] Wykonawca składa w imieniu Zamawiającego kompletny wniosek o wydanie decyzji pozwolenia na budowę według przygotowanego projektu, w celu uzyskania decyzji pozwolenia na budowę, jak również stosownych wniosków i uzyskania zmian decyzji pozwolenia na budowę, jeżeli zaistnieje konieczność uzupełnień bądź zmian w dokumentacji projektowej.

[2] Zgodnie z treścią art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, zwanej dalej „ustawą”, z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu prowadzonego na podstawie ustawy Pzp wyklucza się:

1) wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy;

2) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2022 r. poz. 593 i 655) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy;

3) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2021 r. poz. 217, 2105 i 2106), jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy.

drukuj (Zapytanie ofertowe na opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej oraz konserwatorskiej umożliwiających rzeczową realizację przedsięwzięcia inwestycyjnego pn. „Prace konserwatorskie oraz roboty budowlane w Zespole Zabudowy Ratusza Miejskiego w Chełmży”)

Metryka

  • autor lub odpowiedzialny za treść: Bartosz Danielewicz
    data wytworzenia: 2024-01-26
  • opublikował: Jarosław Smyczyński
    data publikacji: 2024-01-26 11:49

Załączniki - Zapytanie ofertowe na opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej oraz konserwatorskiej umożliwiających rzeczową realizację przedsięwzięcia inwestycyjnego pn. „Prace konserwatorskie oraz roboty budowlane w Zespole Zabudowy Ratusza Miejskiego w Chełmży”

drukuj (Załączniki - Zapytanie ofertowe na opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej oraz konserwatorskiej umożliwiających rzeczową realizację przedsięwzięcia inwestycyjnego pn. „Prace konserwatorskie oraz roboty budowlane w Zespole Zabudowy Ratusza Miejskiego w Chełmży”)

Metryka

  • autor lub odpowiedzialny za treść: Bartosz Danielewicz
    data wytworzenia: 2024-01-26
  • opublikował: Jarosław Smyczyński
    data publikacji: 2024-01-26 11:50

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty na opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej oraz konserwatorskiej umożliwiających rzeczową realizację przedsięwzięcia inwestycyjnego pn. „Prace konserwatorskie oraz roboty budowlane w Zespole Zabudowy Ratusza Miejskiego w Chełmży”

Chełmża, dnia 20 lutego 2024 r.

Zamawiający:

GMINA MIASTA CHEŁMŻA

87-140 Chełmża, ul. Gen. J. Hallera 2

tel. (56) 675 22 91, fax (56) 675 21 22

NIP 8792582481 REGON 871118690

 

INFORMACJA O WYBORZE OFERTY

dotyczy postępowania pn.: kompletnej dokumentacji projektowej oraz konserwatorskiej wraz z uzyskaniem niezbędnych i wymaganych przepisami prawa uzgodnień, opinii, pozwoleń, ekspertyz, postanowień, decyzji, umożliwiających rzeczową realizację przedsięwzięcia inwestycyjnego pn. „Prace konserwatorskie oraz roboty budowlane w Zespole Zabudowy Ratusza Miejskiego w Chełmży” – nr referencyjny: GKM.271.2.3.2024

Działając na podstawie Regulaminu udzielania zamówień publicznych o wartości nieprzekraczającej kwoty wskazanej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, Zamawiający informuje, że dokonał wyboru oferty najkorzystniejszej:

Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej oraz konserwatorskiej  wraz z uzyskaniem niezbędnych i wymaganych przepisami prawa uzgodnień, opinii, pozwoleń, ekspertyz, postanowień, decyzji, umożliwiających rzeczową realizację przedsięwzięcia inwestycyjnego pn. „Prace konserwatorskie oraz roboty budowlane w Zespole Zabudowy Ratusza Miejskiego w Chełmży”, jako ofertę najkorzystniejszą uznano ofertę nr 2, złożoną przez Wykonawcę Biuro Projektowe Mirosław Piórkowski, ul. Wojska Polskiego 14, 78-530 Wierzchowo.

Ranking złożonych ofert:

Numer oferty

Wykonawca

Kryterium 1

Cena brutto

Wartość z oferty (w zł)

Kryterium 1

Cena oferty –

waga 100,00 %

przyznana punktacja

Łączna punktacja

1

AMS Pracowania Projektowa Maciej Sywula

ul. Myśliwska 63a/1

80-283 Gdańsk

149 900,00

43,23

43,23

2

Biuro Projektowe Mirosław Piórkowski

ul. Wojska Polskiego 14

78-530 Wierzchowo

64 800,00

100,00

100,00

Uzasadnienie wyboru najkorzystniejszej oferty:

Oferta wybranego Wykonawcy spełnia wszystkie warunki wymagane przez Zamawiającego określone w Zapytaniu ofertowym i uzyskała największą liczbę punktów na podstawie kryteriów oceny ofert określonych w Zapytaniu ofertowym, tj. cena oferty brutto za realizację przedmiotu zamówienia obliczona przez Wykonawcę zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Informacja o ofertach odrzuconych:

Oferta nr 1 firmy AMS Pracowania Projektowa Maciej Sywula z siedzibą w Gdańsku podlega odrzuceniu na podstawie przesłanek, o których mowa w punkcie 4. podpunkt g. Rozdziału VIII. Zapytania ofertowego, tj. oferta  zawiera błędy w obliczeniu ceny lub kosztu. W ofercie wskazano nieprawidłową stawkę podatku VAT co przekłada się na błąd w obliczeniu ceny lub kosztu.

Pozostałe oferty złożone w ramach przedmiotowego postępowania spełniały warunki udziału w postępowaniu oraz zostały złożone zgodnie z treścią zapytania ofertowego.

Jednocześnie Zamawiający informuje, że wobec czynności Zamawiającego nie przysługują Wykonawcom środki ochrony prawnej w terminach i zgodnie z zasadami określonymi w Dziale IX PZP.

 

BURMISTRZ MIASTA

/-/ mgr Jerzy Czerwiński

drukuj (Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty na opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej oraz konserwatorskiej umożliwiających rzeczową realizację przedsięwzięcia inwestycyjnego pn. „Prace konserwatorskie oraz roboty budowlane w Zespole Zabudowy Ratusza Miejskiego w Chełmży”)

Metryka

  • autor lub odpowiedzialny za treść: Bartosz Danielewicz
    data wytworzenia: 2024-02-20
  • opublikował: Jarosław Smyczyński
    data publikacji: 2024-02-20 14:28

« wstecz

Opis strony

Redaguje: Małgorzata Karpińska, Biuro Rady Miejskiej, 87-140 Chełmża, ul. Hallera 2, tel. (0-56) 675-22-91 w. 43
Jarosław Smyczyński, Wydział Organizacyjny, 87-140 Chełmża, ul. Hallera 2, tel. (0-56) 675-22-91 w. 34

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 1737576
Ostatnia aktualizacja treści obecnej strony: 2024-04-26 14:43:22